Roze - Gazeta Express

Thursday, April 15, 2021

Roze

Tv/Film

Muzike

Teutë Halili me zërin e veçantë, sjell në një projekt këngët “Another love” dhe “Wicked game”

Vjollca Haxhiu vjen me ‘’Dashninë e re’’

Sabri Fejzullahu vjen me ‘’Vulën e dashurisë’’

Engji vjen me vlogun e saj, zbulon detaje nga përditshmëria dhe prapaskenat

Sot feston ditëlindjen reperi shqiptar Unikkatil, kaq vjet mbush ai

Pamje mahnitëse të Shqipërisë në videon e re të Shkurte Fejzës

“Kona”, këngë rrëqethëse për gratë që torturohen e vriten nga burrat e tyre

Adelina vjen me këngë emocionale për nënën më “8 Mars”

Dyshja nga Gjilani bëhen bashkë, Genta me Feron po sjellin këngë

Mc Kresha dhe Lyrical Son publikojnë këngën e re pas një kohe të gjatë

I jepet lamtumira e fundit Valton Berishes, kitaristit te bendit Purgatory

“Mos e prek” Bessën

LLOQ’i i knon “minit”

Kida bëhet me makinë luksoze, vlera e së cilës kalon shifrën e 100 mijë dollarëve

Ekskluzive: Express zbulon disa nga pjesëmarrësit në “Kënga Magjike”, mes tyre Flori e Fifi

Ava Max e përshkruan veten si 100 për qind shqiptare

Sabri Fejzullahu dhe Sinan Vllasaliu në përfundim të duetit të ri

Dua Lipa tregon një anë tjetër të ‘Titanic’ në videoklipin e këngës së re “We’re good”

Rita Ora publikon sot gjysmë albumin, ka një lutje për fansat

Shpresa Gashi, nga zërat më unik shqiptarë

“Eurovisioni” merr vendim në lidhje me organizimin e festivalit këtë vit

Kosovari The Great Jazzby me këngë të re

Çka po “përzien” Ledri me DJ Regard

Ku është sot Psy, njeriu i hitit ‘’Gangnam style’’

Taylor Swift shënon një tjetër moment historik

‘’Grammy Awards’’ shtyhen për shkak të Covid-19

U refuzuan nga këngëtaret, por këto këngë u bënë hite pas publikimit

36 vite pas publikimit, kënga e famshme thyen rekord

Supriza e Nora Istrefit, kthehet e magjishme në vitin 2021

Albumi i Dua Lipës merr 3 miliardë klikime

E pabesueshme çfarë bënë Melinda për tu mbrojtur nga syri i keq

Loredana mbërrin në Stamboll, publikon shumën e parave që ka me vete

Gazeta britanike shkruan për reperin shqiptar, që bën ‘video udhëzuese’ sesi të futesh ilegalisht në Britani

Përpiquni të mos qani me këngën e re të Flori Mumajesit

“Sot, Sot, Sot” dhurata e Ledrit për festat e fundvitit

Shyhrete Behluli vjen me ‘’Gurbetqar emrin e kam’’

GeasyMajk, dyshja e Babastars publikojnë këngën e parë nga albumi “Vaksina”

Manjola Nallbani tregon arsyen pse u tërhoq nga Festivali i Këngës

Kush është personi i maskuar pas Butrintit

Kida publikon ‘Drunk’, këngën që u bë virale ende pa dalë

Edona Llalloshi publikon “5 minuta”

Kush ka qenë i dashuri i Loredanës para Mozzik

U rikthye fuqishëm! Enca ka gati dy projekte të reja

Kosova ia ‘lë ëmbël’, grupi nga Suedia realizojnë me videoklip këngën ‘Xhamadani vija-vija’

2 në 1, Mziu e “kall” lojën për këtë vjeshtë

“Baby”, një këngë e nxehtë për këto ditë të ftohta

Reagimi i revoltuar i The Weeknd kundër “Grammys” nxit edhe Ardian Bujupin

Dua Lipa rekord nominimesh në Grammy Awards, dominon në kategoritë kryesore

Zyrtare: Zgjidhet kënga që do të përfaqësojë Shqipërinë në Eurovision 2021

Performanca ‘jashtë toke’ e Dua Lipës në AMA, rrëmben edhe çmim

Tatlises ia plas vajit, derisa këndon këngën e mirënjohur “Mavi Mavi”

“Ti Shqipëri o mall i zjarrtë”, Ilir Shaqiri publikon këngën e re

“Pare cash”, një fetish për femra

Dua Lipa dhe Miley Cyrus publikojnë këngën e tyre “Prisoner”

Super bashkëpunim po vjen nga Elvana Gjata e Mozzik

Një melankoli vjeshtore nga Valon Biba

Sabria e Mimoza, vinë me ritëm për këtë fundvit

Performancë e veçantë në Rave me artistin Liburn(playdrum)

Dua Lipa me koncert virtual në fund të nëntorit

Zemra mal! Ariana Grande publikon albumin e ri dhe pjesë e tij është edhe këngëtari shqiptar

Del ilegalisht kënga bashkëpunim mes Dua Lipës e Kanye West

Dështon bashkëpunimi mes Noizyt dhe Dhurata Dorës?

Tayna ofendon Dafinën: “Nuk din me fol shqip, le mo me repovat”

Dhurata Dora befason të gjithë, ka gati bashkëpunim me artistin me famë botërore

Dafina nxjerr këngën e re, shfaqet shumë e afërt me vajzat në videoklip

Del kënga ‘Jam shqiptar’ nga Shyhrete Behluli e këngëtari turk Sinan Akcil

Reperi shqiptar nënshkruan kontratë me studion e famshme muzikore

Dikush ia publikoi pa leje këngën e re Butrintit

“Haremi” i Arzonit, shpërthen me klikime në youtube

Lamborghini, femra dhe ritëm, njihuni me hitin e këtij viti

Genta Ismajli nuk di te ndalet, kjo është surpriza e radhës për fansat

Ju ka marrë malli për një hit vjeshte, ja ku e keni

Publikohet projekti i ri muzikor i Sabri Fejzullahut

Këngëtari i njohur turk shkruan për duetin me Shyhrete Behlulin: Për të gjithë motrat dhe vëllezërit shqiptar

Shyhrete Behluli bën këngën ‘Jam shqiptar’ me këngëtarin e njohur turk

Reperja e famshme amerikane bën ‘twerk’ me muzikë popullore shqipe

Gold AG flet për ‘sherrin’ me Tunën: Është degjenerim te femrat shqiptare

Gjermania hap klubet, Butrint Imeri ja bën përhajr

Harris Hasani, një talent në muzikë e sport

Aktorja e emocionuar, vajza e Adriana Matoshit gati për t’i hyrë botës së muzikës

Blleki dhe Fifi publikojnë ‘Mbi Dozë’

Rita Ora merr vëmendje me dekoltenë e hapur

Liqenit të Ujmanit i kushtohet këngë

Jennifer Lopez si Kida, publikon dy këngë me një klip

Kjo është e dashura “e nxehtë” e 2Ton

Albina dhe Labinoti publikojnë këngën “Hallakam”

Vdes nga koronavirusi vokalisti i grupit të famshëm amerikan

Azet publikon bashkëpunim me vëllain e tij

Skandaloze: Bëhet virale në ‘TikTok’ kënga shqipe ku kërcënohet gruaja e vajza për rrahje e vrasje

“Vajza e tokave të diellit” bëri që Petrit Çarkaxhiu të shkruajë për herë parë për dashurinë

Noizy rikthehet në kohë, tregon gjithë historinë e sherrit me Babastars

Artisti shqiptar nga Amerika, J.I.M sjell albumin “Antidote”

Publikohet “Dy Zemra” nga Butrinti e Nora

“Noizy i Prishtinës” feston ditëlindjen – paralajmëron këngë të re

Befason Shyhrete Behluli, po sjell bashkëpunim me këngëtarin e njohur turk

“Edhe sa”, kënga e “nxehtë e Kidës e lansuar pas mesnatës

Afaristja shqiptaro-gjermane po hynë fuqishëm në tregun e muzikës në Kosovë

Zbulohet data e publikimit të këngës së Gjikos me Melindën

Yjet

Te tjera

Auto Tech

Arte

Fun

Mistere