Sport - Gazeta Express

Sport

Futboll

Real Madridi kalon në epërsi, Vinicius Junior realizon

Hidhet gaz lotsjellës në vëllain e yllit të Liverpoolit

Real Madridi triumfon ndaj Liverpoolit dhe e fiton Ligën e Kampionëve

Rregullohet gjithçka, gati për fillimin e finales

Vjen edhe shtyrja e tretë, çfarë po ndodh me finalen e Champions League

Del nga kontrolli situata në finalen e Championsit, tifozët kapërcejnë rrethojat

Policia parisiene mesazh tifozëve: Mos hyni me dhunë në stadium

Shtyhet fillimi i finales së Ligës së Kampionëve, kjo është arsyeja

Vashat e Dukagjinit kampione të Ligës U17

Pochettino tregon se cilin klub e mbështet në finale

Real Madridi publikon formacionin zyrtar për finalen e Champions League

Shembet muri i stadiumit në Mitrovicë

Malisheva fiton ndaj Vushtrrisë dhe mbetet në Superligë

Tensione në Podujevë, ndërpritet ndeshja e barazhit

Mijëra tifozë të Liverpoolit dëfrehen në Paris me këngën e Dua Lipës

Man Utd dhe Barcelona mirren vesh për shumën, por De Jong e refuzon transferimin

Liverpooli apo Reali, ky ekip ka vlerë më të madhe

Juventusi merr vendim për të ardhmen e Ramseyt

Sondazhi i UEFA-s, tifozët zgjedhin kampionin e Evropës

Çekiçi: Përjashtimi i Rusisë na e ka bërë disi më të lehtë grupin, kemi mundësi për t’u kualifikuar në Evropian

Taulant Seferi shprehet i lumtur për rikthimin te Shqipëria, thotë se synojnë vendin e parë në grup

Astrit Fazliu largohet nga Drita

Nisin kontaktet e para, gjiganti anglez shpreh interesim për Dembelen

Rinovimi së shpejti, zbulohen detajet nga kontrata e re e Nketiahs me Arsenalin

Humbjet e fundit i kanë nga njëri-tjetri, sa finale dhe trofe kanë Liverpooli dhe Reali në LK?

Reali humbjen e fundit në finale e ka pësuar nga Liverpooli, çfarë kishte ndodhur në atë ndeshje 41 vjet më parë?

Liverpooli favorizohet nga kompanitë e basteve për finalen ndaj Real Madridit

Chelsea lëshon komunikatë zyrtare, konfirmon arritjen e marrëveshjes përfundimtare për shitjen e klubit

Rezultatet nga ndeshjet direkte, Real Madridi me bilanc më të mirë

“Perla” e Edon Zhegrovës, kandidon për golin e vitit

Liverpool – Real Madrid, formacionet e mundshme për finalen e sontme

“Refuzova Man Unitedin” – Mane tregon se si Klopp e bindi për të kaluar te Liverpooli

Perisic arrin marrëveshje me Tottenhamin

Liverpool – Real Madrid, sonte finalja e madhe e Ligës së Kampionëve

Vushtrria – Malisheva, sot ndeshja vendimtare për Superligë

Muriqi la gjurmë menjëherë në La Liga, ky ishte primati i tij për sezonin 2021/22

Mitrovica fituese e Kupës së Kosovës

La Liga e çon në qiell Vedat Muriqin: Mbani mend emrin e tij

Alban Dragusha largohet nga Drita

Shqipëria nisi përgatitjet për ndeshjet e qershorit, FSHF tregon se kur do të kompletohet grupi

“Jam befasuar me vendimin, futbollistët po shikojnë interesat personale” – Rashkaj reagon pasi Kurtulus e braktisi Kosovën

Liverpool – Real Madrid, këta janë gjyqtarët e caktuar nga UEFA për finalen e Ligës së Kampionëve

Flet Edvin Kurtulus, futbollisti që e la Kosovën për Suedinë

Ancelotti: Te Liverpooli ka shumë cilësi individuale, ndaj tyre do të japim më të mirën për të fituar

Njoftim zyrtar nga Suedia: Edvin Kurtulus dëshiron të përfaqësojë Suedinë, Andersson shprehet i lumtur me vendimin e lojtarit

Edvin Kurtulus e fshin nga “Instagrami” edhe foton ku thoshte se krenohej që luan për Kosovën

Klopp për finalen e nesërme: Reali është favorit, por është e vështirë të luash kundër nesh nëse jemi në ditën tonë

Konfirmohen bisedimet, Origi edhe më afër kalimit te Milani

Klubi i njohur planifikon rikthimin e Suarezit në Premierligë

A është martesa arsyeja që Florent Hadërgjonaj nuk u grumbullua me Kosovën për ndeshjet e qershorit?

Martohet futbollisti i Kosovës, Florent Hadërgjonaj

Fidan Aliti nënshkruan kontratë të re me Zurichin

Nuk përmbahet Kurtulus, Kosovën e fshin edhe nga Instagrami i tij

Javë më parë shprehej i nderuar me Kosovën, sot Kurtulus i la “Dardanët” për Suedinë

Alain Giresse e komenton vendimin e Kurtulusit për t’ia kthyer shpinën Kosovës dhe për ta përqafuar Suedinë

Giresse: S’duam të vendosim objektiva, por pse të mos jemi në vendin e parë

Zyrtare: Kosova konfirmon largimin e Kurtulus drejt Suedisë

Reja zbulon objektivat e Shqipërisë: Synimi ynë, ta fitojmë grupin

Tifozët “Dardanë” porosi kombëtares: E duam veç kualifikimin në Euro 2024

Kurtulus po e lë Kosovën, mediumi suedez zbulon se federata suedeze me lojtarin i kanë nisur procedurat e “kurorëzimit”

Dardanët nisin përgatitjet për katër ndeshjet e qershorit

Pochettino: Për Realin është zhgënjim që nuk e transferuan Mbappen

Real Madridi e monitoron Gnabryn

Shqipëria publikon listën për ndeshjet e qershorit

Bayerni ende nuk i është përgjigjur ofertës së Barcelonës për Lewandowskin

Manchester United kërkon përgjigje nga De Jong

Si u bë kënga e Dua Lipës një himn për tifozët dhe lojtarët e Liverpoolit?

Dritës i dështoi organizimi në Gjilan, skena ishte bërë gati për ta festuar trofeun e Kupës

Alvaro Morata raportohet se është shumë afër transferimit te Arsenali

Batatina: Për Kupa kam lindur dhe me Kupa do ta mbylli karrierën, mos mu përzieni në profesion

Bajram Jashanica rinovon kontratën me Ballkanin

Pas triumfit në Kupë, Tahir Batatina futet në histori të futbollit kosovar

Kupa mbetet në Podujevë, Llapi mposht Dritën në finale

Llapi rikthen epërsinë ndaj Dritës

Drita – Llapi, mbyllet baras pjesa e parë në finalen e Kupës

Drita barazon rezultatin ndaj Llapit

Llapi kalon në epërsi ndaj Dritës në finalen e Kupës, Rivera shënon gol të bukur nga gjuajtja e lirë

Përfaqësuesit e Manes në bisedime me gjigantin evropian, largimi i tij nga Liverpooli duket edhe më afër

Drita – Llapi, formacionet zyrtare për finalen e Kupës së Kosovës

Mitrovica insiston që FFK-ja padrejtësisht nuk po e lë të shkojë në garat evropiane, i dërgon kërkesë Komitetit Ekzekutiv

Sanchez pritet të rikthehet në La Liga

Interi i bën ofertë zyrtare Mkhitaryanit

Kounde drejt transferimit te Chelsea

Arsenali planifikon rikthimin e Gnabryt

Spektakël sonte do të ketë edhe në Suharekë, klubi i Yllit vjen me organizim për tifozët

Reali publikon listën, këta janë futbollistët e ftuar nga Ancelotti për finalen e Ligës së Kampionëve

Dembele – Barcelona, ndarja trokiti

Deputeti i VV-së shfaqet në Kuvendin e Kosovës me fanellë të Llapit

Muriqi mund ta thyejë rekordin e legjendës Samuel Eto’o

Duka: Krenar për këtë organizim perfekt që e nderoi Shqipërinë

Ibrahimovic: Për gjashtë muaj luajta pa një ligament, por e doja titullin e premtuar

Salah e kërkon hakmarrjen ndaj Realit

“Ballisti” thotë se mbante armë pasi ndihej i kërcënuar nga qarqet serbe

Tifozi holandez e përqafon gazetaren në Tiranë, ajo tenton ta godasë

Futbollisti në pronësi të Man Cityt i shënon gjashtë gola në një ndeshje

Tifozët holandezë e rrahën shqiptarin, ai vrapon drejt policëve për të shpëtuar

Valon Behrami i thotë lamtumirë në heshtje futbollit

Drita e Llapi e duan sonte trofeun e çmuar të Kupës së Kosovës

Boks

Basketball

Te tjera

Auto Tech

Shkurt e Shqip

Fun

Mistere