Shneta - Gazeta Express

Shneta

Shneta te tjera

Keshilla Mjeksore

Zgjoheni me dhimbje stomaku? Çfarë po përpiqet t’ju tregojë trupi juaj

Shenjat që jep mëlçia kur niveli i toksinave në trup është shumë i lartë

Keni probleme me veshkat, përdorni këtë preparatë që e keni secili në shtëpi

Arsyet pse duhet t’i merrni seriozisht maskat për fytyrën

Vrapimi në çfarëdo distance ul rrezikun e vdekjes së parakohshme

Viagra mund të ndihmojë në parandalimin e demencës

Nëse gjuha juaj duket kështu, nuk duhet të pini kafe

Ushtrimi në mbrëmje mund të jetë më i miri për të kontrolluar sheqerin në gjak

Si ndikon aktiviteti fizik në uljen e kolesterolit?

Ja fruti që lufton Alzheimerin dhe ndikon në shëndetin e trurit, sipas studimit

Fëmijët me autizëm kanë më shumë lëndë gri në shtresën e jashtme të trurit se të tjerët

Çfarë duhet të dini për kollën e mirë, simptomat dhe si mund të trajtohet?

Pse nuk duhet t’i lani dhëmbët menjëherë pas ushqimit

Studimi: Të qenit shtatzënë është punë metabolike më e vështirë sesa mendohej

Studimi 4-vjeçar nxjerr konkluzion rreth rëndësisë së ecjes

Pse ju ndodh të keni ngërçe të muskujve?

Eksperti paralajmëron arsyen e rrezikshme pse nuk duhet të hiqni asnjëherë qimet nga hunda

Studimi: Dieta rrezikon të shfaq kancer tek të rinjtë

Pesë gjërat që mund të përmirësojnë shëndetin mendor

Cilat janë shkaqet që u dërgojnë në depresion?

Të qenit pozitiv parandalon plakjen e trurit

Çfarë informacioni nuk duhet t’ua mbani mjekëve?

Si të zgjidhni një krem kundër Diellit pa toksina të dëmshme

Studimi: Mos pini alkool para gjumit në aeroplan, mund t’ju shkaktojë dëme serioze

Demenca: Pesë shenja të vogla që parashikojnë një rrezik të madh

A është noti i sigurt për gratë shtatzëna?

10 mënyra natyrale për të forcuar kujtesën tuaj

Vaksina kundër kancerit të lëkurës reduktoi rrezikun e vdekshmërisë

Arsyet pse ndodhin dhimbjet e pashpjegueshme të muskujve

Hormonet që shkaktojnë shtim në peshë, mënyrat si të shpëtoni

Arsyet më të rrezikshme që shkaktojnë djersitje gjatë natës

Nëse vuani nga depresioni, këto ushtrime janë për gratë dhe burrat

Disa kombinime ilaçesh dhe ushqimesh mund të kenë pasoja, zbuloni cilat janë

Pesë përbërës ushqimorë që ndikojnë në rritjen e flokëve

Si ndihet dhimbja e mëlçisë?

Inteligjenca artificiale tanimë në ndihmë të njerëzve që vuajnë nga sëmundjet e zemrës!

Reduktoni përdorimin e rrjeteve sociale, shpëtoni nga depresioni! Ja çfarë thotë studimi

Disa zakone që rrisin rrezikun e diabetit

Përse nuk duhet të vendosësh akull mbi lëkurën e djegur?

Si të veprojmë kur na bie tensioni i gjakut?

Shenjat tek fëmijët që mund të tregojnë disleksinë

Gërhitja gjatë gjumit mund të jetë shenjë e kësaj sëmundjeje

A mund të hani vezë gjatë shtatzënisë?

Efektet anësore të antibiotikëve, si e dëmtojnë organizmin

5 shenja që tregojnë se gëzoni një gjendje të ekuilibruar mendore

Çfarë tregon një numër i shtuar i leukociteve në urinë?

Shkencëtarët kanë zbuluar metale toksike në tymin e duhanit

Cilat janë përfitimet shëndetësore të magnezit?

Përse shëndoshemi? Mitet e rreme rreth ushqimit dhe metabolizmit

Vaji i ullirit mund të ulë rrezikun e vdekjes nga demenca

Rreziku i kancerit të mushkërive mbetet i lartë për duhanpirësit që kalojnë në vaping

Diabeti, ja pse humbja e disa kileve lehtëson shërimin

Tri vlera ushqyese që mbajnë lëkurën të shëndetshme

Si të shmangni ëndrrat e këqija

Këta janë shkaktarët më të shpeshtë të fryrjes së këmbëve

Këta janë shkaktarët më të shpeshtë të fryrjes së këmbëve

Si të lehtësoni dhimbjet e forta të shpinës gjatë shtatzënisë

‘Vrasësi i heshtur’ i Evropës: Ekspertët tregojnë se si të ulni presionin e lartë të gjakut

Jetëgjatësia globale do të rritet por shëndeti do të dobësohet

Keni dëgjuar për stërvitjen e trurit?

Kurat e shpejta natyrale kundër gurëve në veshka

Çfarë e shkakton ngërçin?

Gjithçka që duhet të dini për sindromën e ‘gjumit të vonuar’

A ndikon zgjedhja e muzikës në produktivitet?

A e dini se çfarë do të thotë të ju skuqen veshët?

Si të përballeni shpejt dhe në mënyrë efektive me dhimbjen e kokës

Gjithçka rreth ujit mishelar dhe disa nga përfitimet që merrni prej tij

Çfarë është stërvitja e mendjes, si ta praktikoni?

Ilaçi për humbje peshe mund të zvogëlojë rrezikun e sulmit në zemër me 20%

Vazhdoni të ëndërroni të njëjtën ëndërr? Ekspertët shpjegojnë se çfarë do të thotë dhe kur të shkoni te mjeku

Gjashtë sjellje “qetësuese” që në fakt shkaktojnë më shumë ankth

Peshku më i mirë për zemrën

Shkencëtarët e pohojnë, pluhuri i gomave të makinës problem serioz për shëndetin

Tumori i gjuhës, mos i neglizhoni këto shenja

Realizohet me sukses terapia e parë e gjeneve në botë, vajzës britanike i kthehet dëgjimi

Çfarë duhet të dini për depilimin me lazer, ja përfitimet dhe rreziqet e mundshme

Kjo simptomë shfaqet në duar dhe mund të sinjalizojë gjendje serioze

Ushqimi më i rëndësishëm për zhvillimin e trurit të fëmijëve, flasin ekspertët!

7 mënyra që të ndihmojnë të çlirosh stresin

Konsumoni shumë qershi, ja çfarë të mirash do të përfitoni në shëndet

A e dinit? Kjo është arsyeja pse disa foshnja lindin pa flokë

Sytë: Gjashtë këshilla të vlefshme për shikim të fortë në çdo moshë

Kaq sekonda na duhen t’a lajmë fytyrën

Aktiviteti i tepërt fizik çon në fertilitet? Ja ç’thonë studiuesit

Çfarë është sindroma e dhimbjes miofasciale që shkakton ngurtësi të vazhdueshme?

Shkencëtarët zbulojnë pse ndihemi mirë kur shikojmë gjelbërimin

Për të gjithë alergjikët e stinës pranverore, hani këto ushqime!

Zemërimet, nervozat mund të rrisin rrezikun e sulmit në zemër dhe goditjes në tru

A ka lidhje mungesa e gjumit me depresionin?

Shenjat e çrregullimeve hormonale që nuk duhen injoruar

Shenjat me të cilat mund të njihet disleksia tek fëmijët

Këshilla për më pak stres dhe presion më të ulët të gjakut

Nëse bebja qanë pa ndalë dhe nuk e dini arsyen, kontrollojani këmbët

Ekspertët: Mamografia të fillojë në moshën 40 vjeçare

Studim: Uji i gazuar nuk është i dëmshëm për shëndetin

Hiqni puçrrat brenda nate vetëm me aspirinë…

Si të pastroni gjakun nga yndyra?

Stresi emocional: çfarë është, simptomat dhe si ta luftojmë atë?

Ushqimi/Dieta

Te tjera

Auto Tech

Shkurt e Shqip

Fun

Mistere