Shneta - Gazeta Express

Saturday, November 28, 2020

Shneta

Shneta te tjera

Keshilla Mjeksore

Ushqimet natyrale që ju ndihmojnë në pastrimin e mushkërive

Lista e ushqimeve ku mund t’i gjeni yndyrat e mira

Fakte interesante, një orë vrap, 7 orë jetë më shumë

Përtej kafesë, ky prdukt ju jep energji që në mëngjes

Sa gota ujë duhet t’i pini para çdo vakti për t’u dobësuar?

Mos i hidhni më lëkurat e patateve, shërojnë dy sëmundje mjaft të përhapura

Zbuloni nëse jeni të dehidratuar me anë të këtyre 4 shenjave

Sëmundjet e veshkave, cilat ushqime duhet t’i shmangni

Shenjat e para që jep trupi kur sheqeri në gjak është shumë i lartë

Si i pengon truri përpjekjet për të rënë në peshë

Kura me gjethe ulliri që ndihmon në trajtimin e hipertensionit

Si të shmangni ‘mjegullën’ tek syzet kur mbani maskë

Sa herë në ditë duhet të hani që të humbni peshë?

Në cilën pjesë të trupit bëhet matja më e saktë e temperaturës

A keni lëkurë të yndyrshme? Përgatisni pastrues natyralë në kushte shtëpie

Pija natyrale që ju shpëton nga kolla e thatë

Nëse vuani nga migrena, këto gjëra duhet t’i dini patjetër

Çfarë duhet të hani në mëngjes për ta reduktuar ankthin dhe stresin

Pijet me të cilat duhet ta nisni ditën për një shëndet më të mirë

Dieta e rekomanduar nga ekspertët që mund t’i parandaloj sëmundjet e zemrës

Arsyet që do t’iu bindin të hiqni dorë nga buka e bardhë

Si ta trajtoni fryrjen e organizmit nga lëngjet

Kjo vitaminë është “çelësi” i humbjes së peshës gjatë motit të ftohtë

A jeni diabetikë apo paradiabetikë? Ky frut mund të ndihmojë në uljen e sheqerit në gjak

Si ndikon maska tek sytë dhe çfarë duhet bërë

Çaji i sherebelës, pse duhet ta konsumoni çdo ditë

Gjashtë deri 12 javët e ardhshme më të errëtat që nga fillimi i pandemisë

Antitrupat neutralizues kundër Covid-19 mund të zgjasin një muaj

Dobësim i dëgjimit, skuqje- disa nga simptomat më të rralla të koronavirusit

Problemet që mund të shkaktojë përdorimi i një maske të papastër

Studimi: Kafeja dhe çaji jeshil rrisin jetëgjatësinë tek personat me diabet

Koha më e përshtatshme për të ecur kundër mbipeshës

Studimi i ri tregon se si produktet e kujdesit dentar mund të zvogëlojnë përhapjen e coronavirusit

Më të bukura dhe më të reja, këto 9 sekrete bukurie nuk ua thotë askush

A ndiheni të trishtuar? E ka fajin Vjeshta Blu

A mund ta infektoj nëna të posalindurin me Covid-19 dhe kujdesi që duhet treguar

Pse të shkojmë tek mjeku kur ndihemi mirë?!

Zakoni i kërcitjes së qafës, sa është i rrezikshëm për trurin

Mënyrat natyrale për trajtimin e dhimbjes së sinusëve

5 Ushqimet më të shëndetshme të vjeshtës

Arsyet pse duhet të konsumoni gështenja gjatë vjeshtës

Si ta kaloni gripin në kushte shtëpie, ja metodat

Çfarë i bën trupit tuaj vetëm një kanaçe Redbull

Gabimet që bëni kur hani mëngjes, çfarë duhet të shmangni

Si të zgjedhni dezinfektuesin e duhur

Diabeti, ushqimet që kurrsesi nuk duhet t’i hani

Cilat janë simptomat e ovulacionit që çdo femër duhet t’i dijë

Mungesa e vitaminës D mund të shkaktoj mbipeshë

Cilët persona me diabet janë më të rrezikuar nga humbja e shikimit

A pini kafe pa ngrënë mëngjes? Ja çfarë i bëni trupit tuaj

Pesë gabimet që i bëjmë kur vendosim maskat

Si ndikon mbipesha te shëndeti i trurit dhe kujtesa

Rrezik për organizmin, mos hani shpejt ushqim

Grip, e ftohur apo Covid-19? Ja se si duhet të bëjmë dallimin në dimër

A jeni të varur ndaj ushqimit, simptomat dhe si ta trajtoni

Disa hapa të thjeshtë si ta nisni ditën pa stres

Si të largoni erën e keqe nga këpucët, mësoni sekretin e vogël

Çfarë është paraliza e gjumit dhe cilët persona janë më të rrezikuar

Pastroni mushkëritë duke përdorur këto tre ushqime natyrale

Zhdukni ndjesinë e fryerjes me këto metoda natyrale

Pse duhet të konsumoni qumësht para gjumit?

Çfarë i ndodh organizmit kur hani pas orës tetë në darkë

Ushqimet natyrale që ju ndihmojnë të keni disponim më të mirë

Mëngjesi, vakt i rëndësishëm për luftimin e sëmundjeve të zemrës

A ju dhemb koka shpesh? Ja me cilat ushqime duhet të keni kujdes

Sekretet që ju duhen për parandalimin e rrudhave

Si ta shmangni ngrënien e pakontrolluar në situata stresuese

“Mbreti e perimeve”, kjo perime ju shpëton nga sëmundjet e zemrës

Hani shumë fasule për një kujtesë më të mirë

Hani 3 kumbulla në ditë dhe shikoni çfarë do t’i ndodhë organizmit tuaj

Para apo pas ngrënies, kur është koha e duhur për të pirë ujë

Çokollata e zezë, aleate e zemrës

Ushqimet kryesore për trurin dhe zemrën

Katër mënyra natyrale si t’i zbardhoni dhëmbët

Kurat natyrale kundër humbjes së oreksit

Konsumoni një mollë çdo ditë dhe do të befasoheni nga ajo që do t’i ndodhë organizmit tuaj

Ushqimet që ju ndihmojnë të bëni gjumë të qetë, nga çfarë duhet të hiqni dorë

Fytyrë e thatë apo e yndyrshme, zbuloni me këto metoda të thjeshta

Mjaltë dhe vaj ulliri në mëngjes, trajtimi më i mirë për shëndetin

Katër mënyra si ta luftoni djersitjen e tepërt të këmbëve

Yndyra, shkaktari kryesor i diabetit

Ecja buzë detit, 9 përfitimet për shëndetin

Këto janë ushqimet që treten lehtë nga organizmi dhe janë të shëndetshme

Gabimet që bëni kur hani mëngjes, çfarë duhet të shmangni

Vlerat e specave, cilët janë më të shëndetshëm

Sipas stinës, këto ushqime pastrojnë enët e gjakut

Diabeti, shenjat që meshkujt nuk duhet t’i injorojn

Trajtimi me niseshte dhe vezë që largon çdo papastërti nga fytyra

5 Çajra bimorë për të trajtimin e fytyrës dhe flokëve

Vetitë shëruese të boronicave

Si të parandaloni pickimin nga mushkonjat, metodat më të forta natyrale

Kurat natyrale që mund t’i përdorni për trajtimin e dhimbjeve të këmbëve

Vrapi, 4 gabimet që pengojnë humbjen e peshës

Vitaminat që funksionojnë njësoj si antibiotikët

Tërshëra, 3 gabimet që ju pengojnë të humbni peshë

Në cilat ushqime gjenden probiotikët dhe për cfarë ju duhen

A keni ngrënë shumë ëmbëlsira sot, ja çfarë duhet të bëni

Ushqimet që duhet të shmangen para orës 10 të mëngjesit

Ushqimi/Dieta

Te tjera

Auto Tech

Arte

Fun

Mistere