Vjosa Osmani për ekipin e xhudos: Arritën aty ku nuk arriti as politika as diplomacia - Gazeta Express

Sporte tjera

Gazeta Express

06/04/2021 14:45

Vjosa Osmani për ekipin e xhudos: Arritën aty ku nuk arriti as politika as diplomacia

Sporte tjera

Gazeta Express

06/04/2021 14:45

Vjosa Osmani sot zyrtarisht ka marrë detyrën e presidentes së Republikës së Kosovës, pasi u zgjodh në këtë pozitë të dielën.

Të ftuarit e parë të saj në presidencë ishin ekipi i xhudos i përbërë nga kryetari i Federatës së Xhudos, Agron Kuka, trajneri Driton Kuka si dhe xhudistet Majlinda Kelmendi, Nora Gjakova, Distria Krasniqi e Loriana Kuka.

Osmani tha se këta ishin të ftuarit e parë në Presidencë sepse ishin ato e ata që e lartësuan flamurin e Kosovës aty ku nuk arrinte dot as politika as diplomacia.

Postimi i saj i plotë: