Taylor, kampion i padiskutueshëm i botës pas triumfit dramatik kundër Ramirezit - Gazeta Express

Taylor, kampion i padiskutueshëm i botës pas triumfit dramatik kundër Ramirezit

Sporte tjera

Gazeta Express

23/05/2021 12:26

Josh Taylor dhuroi perfomancë fantastike për t’u bërë kampioni i botës i padiskutueshëm duke e mposhtur Jose Ramirez me vendim unanim.

“The Scot” 30 vjeçar, e rrëzoi amerikanin në Las Vegas në raundin e gjashtë dhe të shtatë duke fituar me rezultat 114:112 në vendimet e gjyqtarëve.

Taylor që është i pamposhtur në 18 duele bëhet njeriu i pestë në këtë sport që ka të katër rripat e divizionit.