Karateisti Herolind Nishevci fiton medaljen e bronztë në Evropian - Gazeta Express

Sporte tjera

Gazeta Express

22/05/2021 11:34

Karateisti Herolind Nishevci fiton medaljen e bronztë në Evropian

Sporte tjera

Gazeta Express

22/05/2021 11:34

Karateisti kosovar, Herolind Nishevci ka fituar medaljen e bronztë në Kampionatin Evropian që po mbahet në Poreç të Kroacisë.

Nishevci në luftë për të bronztën mposhti karateistin nga Azerbajxhani, Asiman Gurbanli, shkruan Gazeta Express.

Ai garoi në kategorinë +84 kilogramë.

Kosova u përfaqësua denjësisht edhe në konkurrencën e femrave.

Vashat kosovare shënuan dy fitore, ndaj Polonisë dhe Malit të Zi, për të arritur deri në çerekfinale, ku u mundën nga Franca.
/Gazeta Express/