Gjakova stoliset me medalje të argjendtë - Gazeta Express
string(40) "gjakova-stoliset-me-medalje-te-argjendte"

Sporte tjera

Gazeta Express

12/08/2023 21:23

Gjakova stoliset me medalje të argjendtë

Sporte tjera

Gazeta Express

12/08/2023 21:23

Edhe një sukses i radhës nga xhudistët kosovar

Xhudistja kosovare, Dëbora Gjakova (-63 kg) është xhudistja e radhës që ka fituar medalje në një turne europian.

Lexo Edhe:

Kështu ka njoftuar Komiteti Olimpik i Kosovës, të cilët shkruan se Gjakova ka fituar medaljen e argjendtë në Kupën Europiane U-21.

“Xhudistja jonë, Dëbora Gjakova (-63 kg) ka fituar medaljen e argjendtë në Kupën Evropiane U-21, që po mbahet në Shkup”, thuhet në këtë njoftim.

Suksese kanë arritur edhe xhudistë të tjerë kosovarë gjatë kësaj gare.

“Sukses arritën edhe Dardan Cena (-73 kg) dhe Muhamedin Veseli (-60 kg), që zunë vendet e pesta, ndërsa Dion Sharapolli (-66 kg) u rendit i shtati”. /GazetaExpress/