Flamuri i Kosovës ngritet më së larti në vendin që s’e njeh shtetin tonë, Anton Cena i fiton tri medalje në Lojërat Evropiane në Spanjë - Gazeta Express
string(133) "flamuri-i-kosoves-ngritet-me-se-larti-ne-vendin-qe-se-njeh-shtetin-tone-anton-cena-i-fiton-tri-medalje-ne-lojerat-evropiane-ne-spanje"

Flamuri i Kosovës ngritet më së larti në vendin që s’e njeh shtetin tonë, Anton Cena i fiton tri medalje në Lojërat Evropiane në Spanjë

Sporte tjera

Gazeta Express

02/10/2023 13:09

Anton Cena e ka ngritur më së larti flamurin e Republikës së Kosovës në një vend që nuk e njeh shtetin tonë, në Spanjë.

Në vendin ku edhe hyrjen e kanë të ndalur qytetarët e Kosovës, rreshteri Cena e shpalosi me nder dhe me krenari flamurin shtetëror, duke e bërë krenare Policinë e Kosovës, por edhe popullin shqiptar.

Lexo Edhe:

Cena i ka fituar tri medalje të arta në Lojërat Evropiane për Policë, Doganierë dhe Zjarrfikës, shkruan “Gazeta Express”.

Xhudisti nga Peja këtë sukses ia dedikon si zakonisht Kosovës, duke u konfirmuar kështu si ambasador i çmueshëm i shtetit tonë.

Ai ndër vite ka fituar dhjetëra medalje, duke u shpallur kampion bote dhe i Evropës disa herë për veteranë duke e përfaqësuar denjësisht dhe duke ia zbardhur fytyrën Policisë së Kosovës.

Më poshtë mund ta lexoni postimin e Anton Cenës pas suksesit të arritur në Spanjë, i cili mund të pasurohet me një tjetër medalje në garën e notit, të cilën do ta ketë pasnesër. /Gazeta Express/