Seriali i ri i Netflix po fiton audiencën: Një thriller psikologjik që thonë se do t'ju "thith mendjen" - Gazeta Express
string(99) "seriali-i-ri-i-netflix-po-fiton-audiencen-nje-thriller-psikologjik-qe-thone-se-do-tju-thith-mendjen"

Seriali i ri i Netflix po fiton audiencën: Një thriller psikologjik që thonë se do t’ju “thith mendjen”

Rozë

Gazeta Express

12/09/2023 13:57

Seriali i ri i Netflix “Dear Child” fitoi mbi përdoruesit e platformës streaming dhe mori vlerësime të shumta pozitive brenda vetëm pak ditëve nga publikimi, dhe shikuesit janë të kënaqur me këtë thriller psikologjik.

“Fëmijë i dashur” bazohet në bestsellerin me të njëjtin emër, titulli origjinal i të cilit në gjermanisht është “Liebes Kind”. Historia fillon kur një grua e panjohur goditet nga një makinë në pyll. Aksidenti e lë atë në gjendje kritike dhe nuk mund të komunikojë, ndaj mjekët i bëjnë pyetje të shumta vajzës misterioze që e ka ndjekur.

Lexo Edhe:

Ndërsa mjekët përpiqen të identifikojnë gruan – dhe hetojnë nëse fëmija i çuditshëm me të cilin ajo ishte duke thënë të vërtetën – ata së shpejti kuptojnë se çifti mund të jetë i lidhur me një rast të personave të zhdukur nga 13 vjet më parë.

Në reagimet në rrjetet sociale, shikuesit vlerësuan serialin, duke komentuar se ai “të magjeps menjëherë” dhe të bën të mos mund të ndalosh së ndjekuri.

“Dear Child” është një prodhim gjerman, dhe ndërsa shumica e yjeve të serialit vijnë nga ky vend, disa prej tyre mund t’i njihni nëse jeni një adhurues i madh i dramave të Netflix.

Ylli kryesor Kim Riedle (e cila luan një nënë misterioze të goditur nga një makinë) u shfaq më parë në “Skylines” të Netflix, ndërsa vajza e saj 12-vjeçare Hannah luhet nga Nalia Schuberth, e cila u shfaq në “Bird Box: Barcelona”.