Christina Aguilera largohet nga ekipi menaxhues RCA pas 26 vjetësh - Gazeta Express
string(66) "christina-aguilera-largohet-nga-ekipi-menaxhues-rca-pas-26-vjetesh"

Christina Aguilera largohet nga ekipi menaxhues RCA pas 26 vjetësh

Rozë

Gazeta Express

14/05/2024 12:39

Christina Aguilera ka marrë një drejtim të ri që lidhet me karrierën e saj muzikore.

Këngëtarja 43-vjeçare nënshkroi kontratë me 5020 Records, duke lënë labelin e saj prej vitesh RCA Records, konfirmoi Variety përmes një përfaqësuesi të Sony Music.

Lexo Edhe:

Fansat vunë re për herë të parë muaj më parë se logoja e 5020 u shfaq në faqen e saj zyrtare, duke ndezur spekulime se ajo do të largohej nga RCA.

5020 është një ekip latine e bazuar në Miami me yje si Nathy Peluso dhe Kenia Os në listën e saj.

Christina bashkëpunoi me RCA për 26 vjet.