Mania e aktores se “Queen’s Gambit”, i pëlqen të jetë elf - Gazeta Express

Mania e aktores se “Queen’s Gambit”, i pëlqen të jetë elf

Arte

Gazeta Express

08/01/2021 0:48

Aktorja që u bë e popullarizuar nga seriali i “Netflix”, “Queens’s Gambit”, Anya Taylor-Joy ka thënë se gjithmonë ka dashur që të duket si një elf

Aktorja kishte thënë se pse është një adhuruese kaq e madhe e filmit “Lord of the Rings” dhe se atë e kishte shikuar gjatë kohës së Krishtlindjeve.

E pyetur se a do të luante në këtë film fantazi, Anya tha se qysh e vogël kishte dashur që të jetë një elfe.

“Gjatë tërë jetës sime jam përpjekur që të dukem si një elfe. Madje ky ishte qëllimi i imë primar në jetë”.

Aktorja 24 vjeçare kaloi festat e fundvitit pranë filmave për festa për shkak se ishte e vetmuar. “Krishtlindjet për ne dhe për shumëkënd këtë vit ishin ndryshe. Nuk isha me familja, isha vetëm dhe shikoja filma, sidomos trilogjinë ‘Lord of the Rings’”, tha ajo.  /GazetaExpress/