Jashari i Lëvizjes për Braktisjen e Islamit dhe Musliu përballen në Frontal, hoxha s'e përshëndet - Gazeta Express
string(95) "jashari-i-levizjes-per-braktisjen-e-islamit-dhe-musliu-perballen-ne-frontal-hoxha-se-pershendet"

Lajme

Gazeta Express

24/06/2024 17:48

Jashari i Lëvizjes për Braktisjen e Islamit dhe Musliu përballen në Frontal, hoxha s’e përshëndet

Lajme

Gazeta Express

24/06/2024 17:48

Në emisionin “Frontal” me Arsim Lanin në T7 këtë të hënë në studio të ftuar ishin Pajazit Jashari nga Lëvizja për Braktisjen e Fesë Islame dhe Osman Musliun, imam nga Drenasi.

Musliu nuk e përshëndeti Jasharin.

Lexo Edhe:

“Këtë s’po e përshendeti se nuk e meriton me e përshëndet, këta janë një lidhje e dështume prej fillimit. Nuk po flas për eksremitsat fetarë se këta edhe ata janë dy ekstreme që po e dëmtojnë shoqërinë tonë”, tha ai.

Debati nisi menjëherë kur hoxha e quajti të konvertuar bashkëbiseduesin.

“Unë ma së pari këta i kam pa në një stallë të lopëve atje në Deçan se njëherë e kanë mbajtë një takim në një restaurant, tani pronari i ka përzënë prej atje kur e ka mësu arsyen”, tha Musliu.