Bayerni e transferon talentin kosovar, Dion Berisha - Gazeta Express
string(50) "bayerni-e-transferon-talentin-kosovar-dion-berisha"

Futboll

Gazeta Express

01/06/2023 15:05

Bayerni e transferon talentin kosovar, Dion Berisha

Futboll

Gazeta Express

01/06/2023 15:05

Bayern Munichu e ka transferuar talentin kosovar, Dion Berisha.

Gjiganti bavarez e ka zyrtarizuar përfaqësuesin e të rinjve kosovarë përmes uebfaqes së vetë zyrtare, shkruan “Gazeta Express”.

Lexo Edhe:

Berisha iu bashkua Bayernit nga Augsburgu, ndërsa në sezonin e parë do të luajë me ekipin e dytë të Bayernit, i cili luan në nivele më të ulëta të futbollit gjerman.

“Me Dion Berishën dhe Davide Del’Erba, Bayerni i ka transferuar këta dy lojtarë në FCBAmateure. Të dy do të lëvizin nga FC Augsburg në Munich për sezonin e ri 2023/24”, njofton klubi gjerman.

20 vjeçari nga Kosova shihet si e ardhme e ndritshme e klubit nga “Allianz Arena”. /Gazeta Express/