Willian s'e ka problem të luajë në Chelsea deri në fund të qershorit - Gazeta Express

Sport

Gazeta Express

19/03/2020 15:20

Willian s’e ka problem të luajë në Chelsea deri në fund të qershorit

Sport

Gazeta Express

19/03/2020 15:20

Futbollisti brazilian po e kalon vitin e fundit të kontratës me “Blues”, por ka oferta edhe nga klubet tjera

Willian thotë se nuk do të ishte problem për të nëse vazhdon të luajë në Chelsea deri në muajin qershor, shkruan Gazeta Express.

Në fakt, për shkak të shtyrjet së ligave evropiane për shkak të koronavirusit, sezoni 2019-2020 mund të zgjasë deri në fund të qershorit.

31 vjeçari i ka edhe tre muaj e gjysmë kontratë në “Stamford Bridge, ndërsa palët nuk kanë arritur ende marrëveshje për vazhdimin e saj.

Chelsea ia ka ofruar përfaqësuesit brazilian një kontratë njëvjeçare, pra deri në vitin 2022.

Mirëpo, lojtari është i vendosur dhe e kërkon një kontratë minimumi për dy vjet.

Ndërkohë, interesim për të kanë shfaqur Arsenali e Tottenhami në Angli dhe Juventusi në Itali, të cilët e duan “gratis”. /Gazeta Express/