Tërmeti në Shqipëri, ku ishte epiqendra dhe sa ballë - Gazeta Express
string(51) "termeti-ne-shqiperi-ku-ishte-epiqendra-dhe-sa-balle"

Shqiperi

Gazeta Express

09/02/2023 12:10

Tërmeti në Shqipëri, ku ishte epiqendra dhe sa ballë

Shqiperi

Gazeta Express

09/02/2023 12:10

Tërmeti që u ndje disa minuta më parë në Shqipëri ka qenë me magnitudë 4.1 të shkallës rihter.

Sipas të dhënave të publikuara nga “EMSC”, tërmeti ka qenë me epiqendër në Elbasan. Konkretisht epiqendra e lëkundjeve sizmike ka qenë 10 km nga qyteti i Librazhdit dhe 23 km nga qyteti i Elbasanit.

Lexo Edhe:

Thellësia fokale e tërmetit ka qenë 10 km. Deri më tani nuk raportohet për të lënduar dhe dëme materiale.

/ Gazeta Express