Superkupa vazhdon sot me gjysmëfinalet: Trepça - Prishtina, Ylli - Peja - Gazeta Express
string(65) "superkupa-vazhdon-sot-me-gjysmefinalet-trepca-prishtina-ylli-peja"

Superkupa vazhdon sot me gjysmëfinalet: Trepça – Prishtina, Ylli – Peja

Sport

Gazeta Express

15/09/2023 8:33

Gjatë ditës së sotme do të zhvillohen ndeshjet gjysmëfinale në Superkupën e Kosovës në basketboll, që po mbahet në qytetin e Suharekës.

Përballja e parë do të zhvillohet prej orës 17:00, mes rivalëve të vjetër, Trepçës dhe Sigal Prishtinës, shkruan Gazeta Express.

Lexo Edhe:

Në çerekfinale, mitrovicasit triumfuan 102:72 ndaj Bashkimit, teksa prishtinasit eliminuan Istogun me rezultatin 89:71.

Ndeshja tjetër do të zhvillohet mes nikoqirëve të Superkupës, Golden Eagle Yllit dhe Pejës.

Suharekasit kaluan në gjysmëfinale pas fitores 82:69 ndaj Vëllaznimit, ndërsa pejanët eliminuan Proton Cable Prizrenin duke triumfuar me rezultatin 92:81.

Siç dihet, të dy ndeshjet do të zhvillohen në palestrën “13 Qershori”.

Kujtojmë se finalja është e caktuar për t’u zhvilluar të dielën. /Gazeta Express/