Shpallet Miss Karantina - Gazeta Express

Yjet

Gazeta Express

19/05/2020 0:46

Shpallet Miss Karantina

Yjet

Gazeta Express

19/05/2020 0:46

Vajzat nga e gjithë bota sfiduan online njëra tjetrën për çmimin ‘ Miss Quarantine of the World’.

Agjencia e modës, Gecjan Fashion Group, me producent Ilir Geci dhe RTV21 sollën për herë të parë një spektakël të bukurisë në nivel botëror të realizuar në kushte të karantinës.

Ky spektakël i bukurisë? është i vetmi eveniment i modës qw wshtw realizuar gjatw karantinws.

Ndonëse jo në një sallë të madhe me shumë publik, e pa ndonjë grim profesional, vajza nga vende të ndryshme të botës prezantuan vetën në kushte shtëpie.

Megjithatë juria profesionale edhe në këto rrethana zgjodhi “Miss Quarantine of the World” dhe ndanë çmime të tjera.

 Juria ishte e përbërë nga ekspertë të botës së modës dhe bukurisë si Tugce Sarykaya Dagistan, modelja më e mirë në Turqi dhe aktore e shumë filmave dhe serialeve atje, Miki Crnokrak nga Crnokrak Studio, Kosovare Halimi modele dhe imazh i Gecjan fashion Group dhe fituesen e Balkan Best Models, Ylber Kelmendi gazetar nga Albanian show dhe Ahmet Gunes koreograf në shumë evente të modës në Botë.

“Miss Quarantine of the World” u zgjodh Krisitina nga Maqedonia e Veriut, ajo mori dhe çmimin për performancen me të mirë “Best Performance”

Shoqëruesja e parë: Elza Rexhi, Elza po ashtu mori dhe çmimin Best Style 2020

Shoqëruesja e dytë: Lara Stesevic e cila mori dhe çmimin si modelja me e mirë në ketë event,

Shoqëruesja e Tretë: Anita Limani e cila mori dhe çmimin si fytyra më e bukur “Best Face 2020,

Miss fotogjenia: Bulza Preniqi,

Trupi më i mirë “Best Body: Anisa Jashari,

Miss social media: Melisa Aydnalp

Miss Buzëqeshja:  Adea Maka

Miss Sharmi: Alma Kurtaj,

Miss Bikini: Dotti Polgar,

Miss Eleganca: Qendresa Bulliqi

Miss Inteligjenca: Bisera Cuculoska,

Si dhe 3 çmime si GfG Models u ndan per: Fatjeta Dervishi, Ivana Vrkic dhe Katerina Rondon.