Sezoni i ri në Superligën A në volejboll nis sot, pritet të jetë i zjarrtë - Gazeta Express
string(73) "sezoni-i-ri-ne-superligen-a-ne-volejboll-nis-sot-pritet-te-jete-i-zjarrte"

Sezoni i ri në Superligën A në volejboll nis sot, pritet të jetë i zjarrtë

Sporte tjera

Gazeta Express

30/09/2023 16:05

Sezoni 2023/24 në Superligën A në volejboll starton nga kjo fundjavë.

Ashtu si edicionin e kaluar, edhe i riu pritet të jetë mjaft i zjarrtë dhe rivalizues në të dy konkurrencat.

Lexo Edhe:

Te meshkujt, sonte Ulpiana ndeshet me Ferizajn, kurse Theranda e pret Skënderbeun.

Të dielën në Gjilan luhet kryendeshja e xhiros së parë mes Dritës dhe kampionit në fuqi, Pejës.

Te femrat, Skënderaj ndeshet sot me Kastriotin, kurse Fushë Kosova me Prishtina 75.

Të dielën luhet derbi mes Fer Volley dhe kampiones aktuale, Dritës.

Mund të jetë një imazh i 1 person dhe teksti që thotë "FVK FEDERATA VOLEJBOLLIT KOSOVÊS REPUBLIKA KOSOVES MINISTRE RINISE IESPORTIT MESHKUJT JAVA| G. E. THERANDA SKENDERBEU 30-09-2023 ORA 18:30 PALESTRA 3QERSHORI", SUHAREKE ULPIANA FERIZAJ 0-09-2023 ORA 20:00 LESTRAE" LIPJAN DRITA VS PEJA 01-10-2023 ORA 20:00 PALESTRA "BASHKIM " LAN agrotrade My travel AGRIBAU VLERA SPORT KIVO koso vavolleyball kosvol fvkkosova www.fvk-ks.org fvk-ks org"
Mund të jetë një imazh i 1 person dhe teksti që thotë "FVK FEDERATA VOLEJBOLLIT KOSOVES REPUBLIKAEKOSOVES RINISE REPUBLIKA ÛESPORTIT FEMRAT JAVA FUSHE KOSOVA PRISHTINA 75 30-09-2023 ORA 17:00 PALESTRA BEE", LIPJAN KASTRIOTI SKENDERAJ 30-09-2023 ORA 19:00 ALESTRA ILAZ KODRA" SKENDERAJ FER VOLLEJ DRITA -10-2023 ORA 18:00 PALESTRA "BASH KIM SELISH A-PET GJILAN agrotrade My travel AGRIBAU VLERA SPORT KIVO koso vavolleyball kosvol fvkkosova www.fk-ks.org org"