Rita super e nxehtë në kalendarin e Pirelli, bashkë me yje të tjerë - Gazeta Express

Yjet

Gazeta Express

29/11/2021 20:12

Rita super e nxehtë në kalendarin e Pirelli, bashkë me yje të tjerë

Yjet

Gazeta Express

29/11/2021 20:12

Rita Ora ka treguar asetet e saj në një vazo të banos derisa Saweetie ka treguar gjoksin e Iggy Pop është zhveshur për një fotosesion për Bryan Adams – derisa brendi i gomave Pirelli është zgjuar me “oferta” pas një pauze më 2020

Kalendari i Pirellit, që lansohet që nga gjiganti i gomave prej vitit 1964, dikur ishte edhe një garë në mes të imazheve të nxehta dhe modeleve nudo.

Lexo Edhe:

Kalendari i ri, i titulluar “On the Road” tregon yjet A të muzikës përfshirë këtu edhe Cher, St Vincent, Grimes, Bohan Phoenix dhe Kali Uchis e ku janë bërë disa foto artistike.

Fotot janë bërë verën e fundit, në vetëm tri ditë, në dy lokacione në Los Angeles – teatrin Palace dhe hotelin Hollyëood’s Chateau Marmont – si dhe në hotelin Scalinatella në Capri të Italisë.

Kalendari ka më shumë se 160 faqe dhe më shumë se 70 portrete dhe skena.

Për herë të parë në histori të kalendarit, fotografët janë edhe pjesë e të fotografuar, me këngëtarin Bryan (62) që ka pozuar seksi.

Pirelli nuk e botoi kalendarin vetëm më 2021 për shkak të pandemisë Covid.

Vitin e kaluar brendi filloi një epokë të re për brendin, duke u larguar nga modelet e zhveshura dhe fotot seksi, për të xhiruar në temë të Zhulietës e ku ishin protagonistet femra, Emma Watson dhe Claire Foy. /GazetaExpress/