Prizreni shënon fitore të rëndësishme ndaj Rahovecit - Gazeta Express
string(52) "prizreni-shenon-fitore-te-rendesishme-ndaj-rahovecit"

Prizreni shënon fitore të rëndësishme ndaj Rahovecit

Sport

Gazeta Express

18/03/2023 19:15

Ponte Prizreni ka shënuar fitore shumë të vlefshme në garën për “Play-off”. Prizrenasit kanë mundur Rahovecin me rezultat 94:86 (23:27, 23:25, 23:18, 25:16) në javën e 26-të të Prince Caffe Superligës.

Çereku i parë ishte kryesisht i barabartë, ku herë njëra skuadër e herë tjetra kalonte në epërsi, ndërsa përfundon 23:27 për mysafirët, që në periudhën e dytë disa herë ishin në epërsi deri në nëntë pikë, kurse përfundon 46:52 për Vreshtarët.

Lexo Edhe:

Por, prizrenasit fillojnë rikthimin ngadalë në pjesën e dytë, përkatësisht periodën e tretë, ku ngushtojnë shifrat në 69:70, ndërsa në pesë minutat e fundit fillojnë përmbysjen për të fituar 94:86.

Më të mirët e prizrenasve ishin Urim Zenelaj me 20 pikë e 12 kërcime dhe Meriton Ismaili me 20, kurse te rahovecasit u dalluan Gary Blackstone me 16 pikë, 10 kërcime e shtatë asistime dhe Edmond Kryeziu me 21 pikë e katër kërcime.

Ponte Prizreni ka tetë fitore e 18 humbje, ndërsa Rahoveci katër fitore e 24 humbje. /Gazeta Express/