Presidentja Osmani takon Presidentin Biden në SHBA - Gazeta Express
string(50) "presidentja-osmani-takon-presidentin-biden-ne-shba"

Presidentja Osmani takon Presidentin Biden në SHBA

Gazeta Express

22/09/2022 18:32

Gjatë qëndrimit në SHBA, Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani sot është takuar me Presidentin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden.

E shoqëruar nga bashkëshorti i saj, Prindon Sadriu, Presidentja Osmani e ka përshkruar shkurt fotografinë e publikuar me Presidentin Biden dhe bashkëshorten e tij, Jill Biden.

Lexo Edhe:

“Miqësi e përhershme dhe partneritet i palëkundur me SHBA-të”, ka shkruar Osmani.

Gjatë qëndrimit të saj në SHBA, Osmani ka takuar edhe Sekretarin Gjeneral të NATO-s, Jens Stoltenberg, kryeministren e Zelandës së Re, Jacinda Ardern dhe personalitete të tjera. /GazetaExpress