Penza-Prishtina, kush do të triumfojë? - Gazeta Express

Basketboll

Gazeta Express

05/10/2021 17:51

Penza-Prishtina, kush do të triumfojë?

Basketboll

Gazeta Express

05/10/2021 17:51

Sonte nga ora 19:00 në Pejë është finalja e madhe ndërmjet Penzës dhe Prishtinës.

Skuadra pejane e kishte më lehtë në gjysmëfinale, duke mundur Vëllaznimin me rezultat bindës 92:36, kurse sfidë shumë më interesante u zhvillua ndërmjet Prishtinës dhe Bashkimit, që përfundoi në të mirë të skuadrës prishtinase 73:69.

Lexo Edhe:

Vashat pejane janë kampione të Kosovës, kurse ato prishtinase fituese të Kupës.

Sfida pritet të jetë shumë interesante, duke marrë parasysh rivalitetin ndërmjet këtyre dy skuadrave, por edhe formës dhe skuadrës që kanë.

Në ndeshjet e basketbollit lejohen 10 % e tifozëve, të cilët duhet të jenë të vaksinuar ose me Test PCR ose Rapid, ose Serologjik.