Pas largimit të tifozëve të Mitrovicës, rifillon finalja Trepça – Peja - Gazeta Express
string(67) "pas-largimit-te-tifozeve-te-mitrovices-rifillon-finalja-trepca-peja"

Pas largimit të tifozëve të Mitrovicës, rifillon finalja Trepça – Peja

Basketboll

Gazeta Express

17/09/2023 18:41

Finalja e Superkupës së Kosovës në basketboll në mes të Trepçës dhe Pejës ka rifilluar.

Policia ka larguar nga palestra tifozët Torcida dhe tashmë ka rifilluar pjesa e dytë e këtij takimi.

Lexo Edhe:

Ndërpritet finalja Trepça – Peja, Torcidat largohen nga stadiumi

Finalja në mes të Trepçës dhe Pejës nuk është shkuar si duhet, me dy ekipet e basketbollit që janë larguar nga palestra.

Derisa po zhvillohej fundi i pjesës së parë, Peja fillimisht është larguar nga parketi. Atë e ka ndjekur edhe Trepça, derisa sharjet mes tifozëve kanë vazhduar.

Arbitrat kanë dhënë urdhër për këtë gjë.

Pas ndërprerjes së ndeshjes tifozët kanë vazhduar me fyerjet dhe hedhjet e gjësendeve në parket kanë vazhduar.

Pas kësaj ka intervenuar policia duke i larguar tifozët nga palestra. Fillimisht ata kanë larguar tifozët mitrovicas.

Pas largimit të tifozëve pritet që të ristarton ndeshja. /GazetaExpress/