Mposhtet Akil Gjakova, por vazhdon garën për medaljen e bronztë - Gazeta Express

Sporte tjera

Gazeta Express

12/01/2021 12:39

Mposhtet Akil Gjakova, por vazhdon garën për medaljen e bronztë

Sporte tjera

Gazeta Express

12/01/2021 12:39

Akil Gjakova është mposhtur me Ippon nga xhudisti nga Kazakistani, Zhansay Smagulov në Mastersin e Dohas në Katar.

Akili ishte në epërsi me një “Wazzari”, por nuk arriti që ta ruante, duke u mposhtur në sekondat e fundit të duelit.

Paraprakisht, Akil Gjakova kaloi në rrethin e tretë të Mastersit të Dohas, pas fitores kundër xhudistit rus, Denis Iartcev.

Akil Gjakova do të garojë në repesazh për medaljen e bronztë, ku duhet t’i fitojë dy duele.

Kujtojmë se dje Kosova u stolis me tri medalje, një të artë dhe dy të bronzta. /Gazeta Express/