Kosova në gjysmëfinale - Gazeta Express

Kosova në gjysmëfinale

Sport

Gazeta Express

22/07/2021 19:57

Kosova A (femrat) ka siguruar kualifikimin në gjysmëfinale të Kampionatit Evropian për Shtete të Vogla.

Luksemburgu ka mundur Qipron 90:60, duke bërë që basketbollistet e Kosovës të sigurojnë vendin e dytë në grup. Luksemburgu është në vendin e parë me katër pikë, Kosova e dyta me tri pikë dhe Qipro e fundit me dy pikë.

Lexo Edhe:

Në gjysmëfinale do të përballen me Irlandën të shtunën.

Kjo është hera e parë që Kosova A po luan në gara ndërkombëtare.