KB Prishtina e transferon amerikanin Steven Davis - Gazeta Express
string(49) "kb-prishtina-e-transferon-amerikanin-steven-davis"

KB Prishtina e transferon amerikanin Steven Davis

Basketboll

Gazeta Express

07/09/2023 14:39

Klubi basketbollistik Prishtina ka njoftuar për transferimin e Steven Davis.

Amerikani Steven Davis, 29 vjeçar, vjen në kryeqytet pas një përvoje të pasun e me shifra të mrekullueshme në liga të ndryshme evropiane si në: Hungari, Sllovaki, Suedi, Gjermani dhe Itali.

Lexo Edhe:

Ai luan në pozitën e alo-qendrës dhe së fundmi ka qenë pjesë e skuadrës së famshme italiane Fortitudo Bologna dhe skuadrës tjetër Trapani.