IKSHPK i publikon më herët rezultatet, 12 raste të reja me COVID-19 - Gazeta Express
string(81) "ikshp-i-publikonn-me-heret-rezultatet-12-raste-te-reja-me-covid-19-ne-disa-komuna"

IKSHPK i publikon më herët rezultatet, 12 raste të reja me COVID-19

Gazeta Express

29/05/2020 17:52

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka njoftuar për 12 raste të reja me Covid-19 në Kosovë.

Në njoftim IKSHPK’ja njofton se nga 311 mostrat e marra në klinikën infektive, 12 nga ta kanë rezultuar pozitiv si dhe nëntë raste tjera janë shëruar, raporton Gazeta Express.

Lexo Edhe:

Rastet pozitive janë raste kontakti nga: komuna e Vushtrrisë 6 raste (sipas vendbanimit: 6 raste Stanovc) dhe komuna e Prizrenit 5 raste (sipas vendbanimit: 5 raste Gërnçar) dhe 1 rast me vendbanim në Mirushë, Malishevë.

Numri i të shëruarve deri më sot është gjithsej 829 raste./GazetaExpress/