Grupi 'Troja' do të performojë në tubimin e Lëvizjes Vetëvendosje - Gazeta Express

Rozë

Gazeta Express

12/06/2020 16:27

Grupi ‘Troja’ do të performojë në tubimin e Lëvizjes Vetëvendosje

Rozë

Gazeta Express

12/06/2020 16:27

Lëvizja Vetëvendosje do të mbajë tubim në sheshin “Skënderbeu” në Prishtinë, sot, më 12 qershor në ora 17:00.

Ky tubim, sipas kreut të kësaj partie, Albin Kurti, do të mbahet për nder të 15-vjetorit të themelimit të VV-së dhe 21-vjetorit të çlirimit të Kosovës.

E këtij tubimi do t’i bashkohet edhe vokalisti i grupit “Troja”, Bujar Berisha, i cili do të përformojë disa nga hitet e këtij grupi.

Këngëtari njihet si kritik i politikës së vendit, dhe mllefin e tij e ka shprehur edhe përmes projekteve muzikore