Golfi kosovar drejt njohjes ndërkombëtare - Gazeta Express
string(41) "golfi-kosovar-drejt-njohjes-nderkombetare"

Golfi kosovar drejt njohjes ndërkombëtare

Sporte tjera

Gazeta Express

27/02/2024 15:03

Federata e Golfit e Kosovës është shumë afër pranimit ndërkombërarisht.

Njëra prej Federatave më të reja sportive në vend e ka dhënë lajmin e madh përmes faqes së vetë zyrtare, përmes së cilës ka zbuluar se e ka pranuar aplikacionin zyrtar nga Federata Botërore e Golfit, shkruan “Gazeta Express”.

Lexo Edhe:

Me këtë rast, Federata kosovare pritet të bëhet anëtarja më e re e familjes së madhe botërore të golfit.

Ky sport nuk është dhe aq i masivizuar dhe i njohur në Kosovë, por drejtuesit e Federatës së Golfit po mundohen të krijojnë kushte që të përhapet dhe të bëhet i popullarizuar ky sport edhe në vendin tonë. /Gazeta Express/