Fillon Superliga e Femrave - Gazeta Express

Basketboll

Gazeta Express

08/10/2021 16:51

Fillon Superliga e Femrave

Basketboll

Gazeta Express

08/10/2021 16:51

Të dielën do të zhvillohet java e parë në Superligën e Femrave për edicionin e ri.

Prishtina, Penza dhe Bashkimi shihen favoritë përballë kundërshtarëve në këtë xhiro.

Lexo Edhe:

Prishtina sfidën e parë në edicionin e ri do ta ketë ndaj Kastriotit.

Ndërkohë, Penza, që është kampione dhe fitoi Superkupën së fundi, do të ndeshet me Trepcën.

Ndeshja e fundit e kësaj xhiro është ndërmjet Vëllaznimit dhe Bashkimit. Skuadra kuqezi edicionin e kaluar zhvilloi një kampionat shumë të mirë, megjithatë, në edicionin e ri ka bërë disa ndryshime, duke u përqendruar me lojtare të reja, kurse Bashkimi e fillon edicionin me synime të mëdha.

Superliga e Femrave – Java 1

E diel

13:00 Prishtina – Kastrioti

13:00 Trepça – Penza

13:30 Vëllaznimi – Bashkimi