Edhe Labinot Kelmendi rinovon me Istogun - Gazeta Express
string(40) "edhe-labinot-kelmendi-rinovon-me-istogun"

Edhe Labinot Kelmendi rinovon me Istogun

Sport

Gazeta Express

01/08/2023 23:11

Labinot Kelmendi është basketbollisti i radhës që ka rinovuar kontratën me klubin e Istogut.

Kelmendi dhe Istogu vazhduan bashkëpunimin për së paku edhe sezonin e ardhshëm, shkruan Gazeta Express.

Lexo Edhe:

Ai ishte ndër më të dalluarit në sezonin e fundit, duke ndihmuar ekipin e tij që të sigurojë promovimin në Superligë për herë të parë në histori.

Njoftimi i plotë nga KB Istogu (pa ndërhyrje):

“Zyrtare : Labinot Kelmendi vazhdon me KB Istogun

Klubi ynë ka arritur marrëveshje edhe për 1 sezon më njerin nder lojtaret kryesor sezonin e kaluar të klubi ynë.

Shuteri ma i mire për gjuajtjet për 3 pikë edicionin që lam pas në ligen e parë, luan në poziten 3/4 dhe pritet ti ndihmojë ekipit në qellimet e reja në Superligë.

Suksese TheShooter”. /Gazeta Express/