Diellza Syla fiton medaljen e bronztë në turneun “Tallin Open” të mundjes - Gazeta Express
string(71) "diellza-syla-fiton-medaljen-e-bronzte-ne-turneun-tallin-open-te-mundjes"

Diellza Syla fiton medaljen e bronztë në turneun “Tallin Open” të mundjes

Sport

Gazeta Express

24/03/2024 17:16

Diellza Syla ka fituar medaljen e bronztë në turneun “Tallin Open”, të Estonisë.

Në këtë turne morën pjesë rreth 2 mijë mundës të rinj nga Evropa, Amerika dhe Afrika.

Lexo Edhe:

Përveç Diellza Sylës, Kosova u përfaqësua edhe nga mundësit e tjerë të ri; Jon Ramadani, Kanita Spahija, Elsa Nikoci, Dorentina Nezaj dhe Lonisa Reka.

Federata e Mundjes e Kosovës bëri të ditur se edhe këta treguan performanca të mira, pavarësisht se nuk fituan medalje.

/Gazeta Express/