Bad News Eagles nisin sot garimin si legjenda në turneun më të madh në botë në CS:GO - Gazeta Express
string(83) "bad-news-eagles-nisin-sot-garimin-si-legjenda-ne-turneun-me-te-madh-ne-bote-ne-csgo"

Sporte tjera

Gazeta Express

14/05/2022 8:17

Bad News Eagles nisin sot garimin si legjenda në turneun më të madh në botë në CS:GO

Sporte tjera

Gazeta Express

14/05/2022 8:17

Ekipi kosovar, Bad News Eagles do të nisin sot garimin në “Legends Stage” në turneun më të madh në botë në CS:GO, PGL Antëerp Major 2022.

BNE arriti kualifikimin në fazën “Legends Stage” para dy ditëve, pas tri fitoreve dhe dy humbjeve, shkruan Gazeta Express.

Lexo Edhe:

Sot, ata do të nisin garimin në fazën tjetër, ku garojnë 16 ekipet më të mira të botës.

Ndeshja e parë e tyre është ndaj ekipit danez, Copenhagen Flames, që gjenden në vendin e 14 në botë.

Dueli i ekipit kosovar ndaj atij danez është i pari në renditje dhe nis nga ora 12:00.

Edhe në këtë fazë, një ekipi për t’u kualifikuar i duhen tri fitore nga pesë ndeshje dhe më pas kalojnë në “Champions Stage” aty ku bëhet eliminimi direkt. /Gazeta Express/