Akil Gjakova, i shtati në Masters - Gazeta Express
string(32) "akil-gjakova-i-shtati-ne-masters"

Akil Gjakova, i shtati në Masters

Sport

Gazeta Express

05/08/2023 14:58

Akil Gjakova ka zënë vendin e shtatë në World Judo Masters, që po mbahet në Budapest të Hungarisë.

Xhudisti kosovar nuk ia doli as në repesazh, pasi pësoi humbje nga gjeorgjiani, Lasha Shavdatuashvili.

Lexo Edhe:

Akil Gjakova fitoi 468 pikë olimpike “Paris 2024”.

Gjatë rrugëtimit të tij sot, Akili regjistroi dy fitore; ndaj Benjamin Axus dhe Daniel Cargnin. /Gazeta Express/