35 të shëruar, 17 raste të reja me Covid-19 në Kosovë - Gazeta Express
string(52) "35-te-sheruar-17-raste-te-reja-me-covid-19-ne-kosove"

Gazeta Express

27/04/2020 22:38

Me i fundit

35 të shëruar, 17 raste të reja me Covid-19 në Kosovë

Gazeta Express

27/04/2020 22:38

Ministri në detyrë i Shëndetësisë, Arben Vitia, ka bërë të ditur se sot janë shëruar 35 persona nga Covid-19 në Kosovë. Po ashtu, Vitia tregon se janë 17 raste të reja.

‘’Të dhënat e sotme tregojnë 35 të shëruar dhe 17 raste pozitive.’’

Lexo Edhe:

‘’Këto rezultate janë shpresëdhënëse por, ne duhet ta mbajmë vëmendjen tek rregullat që duhet t’i ndjekim. Megjithatë, sot e humbëm edhe një bashkëqytetarë në betejën me COVID-19. Ngushëllimet më të sinqerta familjarëve!’’

‘’Akoma nuk ka kaluar rreziku. Ndaj ju lutem të mos shpërqendrohemi asesi dhe të ecim së bashku në këtë betejë të jashtëzakonshme për shëndetin dhe jetën e gjithsecilit.’’, shton ai. /Express/