142 raste të reja me koronavirus - Gazeta Express
string(32) "142-raste-te-reja-me-koronavirus"

142 raste të reja me koronavirus

Gazeta Express

14/08/2020 14:26

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka njoftuar se në 24 orët e fundit janë konfirmuar 142 raste me COVID-19, raporton Express

Rastet pozitive janë nga: komuna Prishtinë 45 raste, komuna Gjilan 10 raste, komuna Podujevë 10 raste, komuna Pejë 8 raste, komuna Prizren 8 raste, komuna Mitrovicë 7 raste, komuna Gjakovë 5 raste, komuna Vushtrri 5 raste, komuna Fushë Kosovë 5 raste, komuna Ferizaj 4 raste, komuna Deçan 4 raste, komuna Istog 4 raste, komuna Malishevë 4 raste, komuna Drenas 3 raste, komuna Klinë 3 raste, komuna Obiliq 3 raste, komuna Dragash 2 raste, komuna Kamenicë 2 raste, komuna Lipjan 2 raste, komuna Rahovec 2 raste, komuna Skenderaj 2 raste, komuna Suharekë 2 raste dhe me nga një rast komunat Kaçanik dhe Viti.

Lexo Edhe:

IKSHP-ja ka njoftuar edhe për shërimin e 201 pacientëve.

Me këtë shifër, numri i rasteve të konfirmuara që nga 13 marsi ka arritur në 11 mijë e 130 raste, me gjithsej 381 raste të vdekjes, të cilët kanë pasur edhe sëmundje të tjera shoqëruese. /Gazeta Express