“Zhveshja! Kështu funksionon bota sot” - Gazeta Express
string(35) "zhveshja-keshtu-funksionon-bota-sot"

Yjet

Gazeta Express

20/10/2022 20:02

“Zhveshja! Kështu funksionon bota sot”

Yjet

Gazeta Express

20/10/2022 20:02

“Kjo është mënyra se si funksionon bota”. Emily Ratajkowski ka pranuar që se “postimet seksi”  dhe theksimi i atyre në rrjetet sociale prish standardet e bukurisë por ajo ka nevojë ta bëjë këtë për të shitur produktet e saj

Emily Ratajkowski njihet për imazhet e saj hiper seksi që shpërndan në faqen e saj në Instagram. Shpesh, ajo ka modeluar për linjën e saj të bikineve Inamorata duke u zhveshur e tëra.

Në numrin e ri të revistës Harper Bazaard, modeljua, feministja dhe autorja e librit “Trupi i im” ka thënë se është një arsye se pse ka një ekspozim të madh të aseteve nga femrat.

Në thelb, kjo gjë e shet produktin, thotë ajo.

“Unë e kuptoj së seksualizimi i vetes dhe nxjerrja e këtyre imazheve jashtë për ta përforcuar standardin e e bukurisë është e vështirë”, ka pranuar shoqja 31 vjeçare e Kendall Jenner.

Por problemi është vështirë për t’u zgjidhur, thotë ajo.

“Nuk po përpiqem që të ikë nga përgjegjësia. Por, unë po ashtu nuk mendoj se do të shisja ka shumë libra nëse nuk do ta kisha bërë këtë. Po ashtu nuk do të mund të shitja as bikine Inamorata, nëse nuk do të kisha vepruar njëjtë”, ka thënë ndër të tjera ajo. /GazetaExpress/