Trepça e fiton finalen fantastike ndaj Prishtinës - Gazeta Express
string(49) "trepca-e-fiton-finalen-fantastike-ndaj-prishtines"

Trepça e fiton finalen fantastike ndaj Prishtinës

Basketboll

Gazeta Express

17/02/2024 19:09

Trepça e ka fituar Kupën e Kosovës në basketboll.

Mitrovicasit triumfuan në finale 71:69 ndaj Sigal Prishtinës, shkruan Gazeta Express.

Lexo Edhe:

Ishte një finale spektakolare dhe dramatike prej fillimit e deri në fund.

Trepça ishte në shumicën e kohës në avantazh.

Një tentim për treshe nga Clark në fund shkoi huq për Prishtinën dhe u detyruan të pajtohen me humbje.

Kujtojmë se edhe edicionin e kaluar, Trepça e ka fituar Kupën e Kosovës, duke e mposhtur në finale pikërisht Prishtinën.