Shtëpia e Bardhë gati për festat e fundvitit, Zonja e Parë publikon pamje të dekorimeve - Gazeta Express
string(86) "shtepia-e-bardhe-gati-per-festat-e-fundvitit-zonja-e-pare-publikon-pamje-te-dekorimeve"

Shtëpia e Bardhë gati për festat e fundvitit, Zonja e Parë publikon pamje të dekorimeve

Lajme

Gazeta Express

29/11/2022 14:43

Zonja e Parë e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Jill Biden, ka publikuar fotografi nga dekorimet që janë vendosur në Shtëpinë e Bardhë për festat e fundvitit, raporton Express.

“Për festat e këtij viti në Shtëpinë e Bardhë, ne shpresojmë të kapim frymën e mishëruar në vetë idenë e Amerikës: Ne njerëzit”.

Lexo Edhe:

“Ndërsa vendi ynë mblidhet për festa, traditat mund të ndryshojnë, por vlerat tona të përbashkëta amerikane – besimi në mundësi, optimizëm dhe unitet – qëndrojnë çdo stinë. Dhomë për dhomë, vizitorëve do t’u kujtohet ajo që na bashkon gjatë festave dhe gjatë gjithë vitit”, ka shkruar Jill Biden.