Shqipëria merr medalje ari në Europianin e Mundjes - Gazeta Express
string(50) "shqiperia-merr-medalje-ari-ne-europianin-e-mundjes"

Sporte tjera

Gazeta Express

17/02/2024 19:40

Shqipëria merr medalje ari në Europianin e Mundjes

Sporte tjera

Gazeta Express

17/02/2024 19:40

Flamuri shqiptar ngrihet më lart se të gjithë në Kampionatin Europian të Mundjes, që po zhvillohet në Bukuresht të Rumanisë.

Mundësi çeçen, që përfaqëson Shqipërinë në arenën ndërkombëtare, Islam Dudaev, ia ka dalë të triumfojë në disiplinën Stil i lirë deri në 65 kg, përballë rusit Gazhdimurad Rashidov.

Lexo Edhe:

Dodaev ia doli të triumfojë 2-1, duke konfirmuar se është një nga mundësit më të mirë të kësaj disipline në Europë dhe jo vetëm, si dhe duke ngritur lart flamurin shqiptar.

Shqipëria ka mundësinë nesër që të përsëritë këtë sukses me një tjetër medalje, kur në finale do të jetë Zelimkhan Abakarov.