Prizreni dhe New Basket luajnë sot për një vend në Superligë - Gazeta Express
string(60) "prizreni-dhe-new-basket-luajne-sot-per-nje-vend-ne-superlige"

Prizreni dhe New Basket luajnë sot për një vend në Superligë

Basketboll

Gazeta Express

02/04/2024 12:25

Sot do të zhvillohet ndeshja kthyese për “Play-out” ndërmjet Proton Cable Prizrenit dhe New Basket

Në këtë sfidë, prizrenasit hyjnë me kapital, pas fitores së realizuar ndeshjen e parë me rezultatin 93:116, duke bërë hap të madh drejt qëndrimit në Superligë.

Lexo Edhe:

E tash, New Basket duhet të fitojë me më shumë se 23 pikë për të qenë pjesë e elitës për edicionin e ardhshëm.

Sezonin e rregullt, Proton Cable Prizreni u rendit e shtatë në Superligë, kurse New Basket ishte finalist i Ligës së Parë të Meshkujve.

Kjo përballjes mes dy ekipeve do të nis nga ora 13:00./Gazeta Express