Përfundon afati kalimtar në basketboll, përforcohen shumica e klubeve - Gazeta Express

Basketboll

Gazeta Express

17/08/2021 14:45

Përfundon afati kalimtar në basketboll, përforcohen shumica e klubeve

Basketboll

Gazeta Express

17/08/2021 14:45

Ka përfunduar afati kalimtar në basketboll në konkurrencën e meshkujve. Afati kalimtar ishte shumë i pasur, ku kishte transferime nga skuadrat e mëdha, kurse më pak aktive ka qenë Drita, që nga Liga e Parë do të garojë në elitën e basketbollit.

Lexo Edhe:

Të gjitha skuadrat tjera të elitës kanë bërë transferime dhe pritet një stinor mjaft interesant. Po ashtu edhe klubet e Ligës së Parë dhe të Dytë kanë qenë aktive, varësisht që kanë në edicionin e ri. Afati kalimtar ka përfunduar për basketbollistë vendorë, derisa vazhdon ai për të huaj. /Gazeta Express/