“Për ty Kosovë”, kënga e Mihrijës nga karantina - Gazeta Express

Rozë

Gazeta Express

04/05/2020 23:44

“Për ty Kosovë”, kënga e Mihrijës nga karantina

Rozë

Gazeta Express

04/05/2020 23:44

Këngëtarja Mihrije Braha ka lansuar këngën e saj më të re “Për ty Kosovë”

Kënga është një baladë për Kosovë, Ushtrinë e Kosovës e kombinuar me muzikë popullore dhe moderne.

Për shkak të pandemisë, Mihrija ka lansuar një videoklip të thjesht ku është në një skenë kurse pas saj në prapavijë shihet jeta në kryeqytetin e Kosovës, Prishtinë.

Kënga është prodhim i MProduction me producent Mirton Xhekaj. /GazetaExpress/