Pas lirimit, Fjolla vjen me një reagim në rrjetet sociale - Gazeta Express
string(56) "pas-lirimit-fjolla-vjen-me-nje-reagim-ne-rrjetet-sociale"

Yjet

Gazeta Express

04/05/2022 20:50

Pas lirimit, Fjolla vjen me një reagim në rrjetet sociale

Yjet

Gazeta Express

04/05/2022 20:50

Fjolla Morina është arrestuar dhe më pas liruar nga Policia e Kosovës

Lajmin për arrestimin dhe më pas lirimin e saj e kishte konfirmuar për Koha, zëdhënësi i Policisë së Kosovës, Daut Hoxha.

Lexo Edhe:

“Lidhur me personin e apostrofuar nga ana juaj, e njëjta është ndaluar për verifikim bazuar në një urdhër aktiv ndërkombëtar dhe duke marr parasysh vendimet e organeve të drejtësisë, me urdhër te prokurorit e njëjta është lënë e lirë”, ka thënë Hoxha.

Por, më vonë Flora duket se ka shkuar direkt në dyqanin e saj.

“Të dyqani jam”, ka shkruar ajo.

Këngëtarja Fjolla Morina është në kërkim ndërkombëtar nga Interpoli pasi që mbi të rëndon akuza për trafikim të armëve dhe municionit në Shqipëri.

Më 21 prill të vitit të kaluar ajo ishte shpallur në kërkim, një muaj pasi Gjykata Kukësit e dënoi me gjashtë vite burg për “trafik të armëve dhe municionit”. /GazetaExpress/