Nadal tërhiqet, Kyrgios kalon në finale të Wimbledonit - Gazeta Express
string(53) "nadal-terhiqet-kyrgios-kalon-ne-finale-te-wimbledonit"

Nadal tërhiqet, Kyrgios kalon në finale të Wimbledonit

Sporte tjera

Gazeta Express

07/07/2022 20:27

Rafael Nadal ka hequr dorë nga gara e tij për të fituar Grand Slam-in e Wimbledonit duke u tërhequr përfundimisht.

36-vjeçari spanjoll njoftoi se do të tërhiqej pas një seance stërvitore 45 minuta më parë gjatë ditës, në të cilën ai dukej qartë i lënduar.

Lexo Edhe:

Lëndimin e pësoi gjatë ndeshjes çerekfinale dhe tani dihet qartë se ai nuk do të luajë në gjysmëfinalen e nesërme, transmeton Gazeta Express

Duke vepruar kështu, ai i dha Nick Kyrgios një kalim falas në atë që do të jetë finalja e tij e parë e Grand Slam.

/Gazeta Express/