Nadal me lëndim të rëndë, në pikëpyetje vazhdimi i tij në Wimbledon - Gazeta Express
string(66) "nadal-me-lendim-te-rende-ne-pikepyetje-vazhdimi-i-tij-ne-wimbledon"

Nadal me lëndim të rëndë, në pikëpyetje vazhdimi i tij në Wimbledon

Sporte tjera

Gazeta Express

07/07/2022 18:50

Rafael Nadal e ka pësuar një këputje prej shtatë milimetrash të muskujve të barkut.

Përkundër kësaj, tenisti spanjoll ende synon të luajë në gjysmëfinalen e Ëimbledonit kundër Nick Kyrgios të premten, raporton Marca.

Lexo Edhe:

Nadal iu nënshtrua ekzaminimeve për dëmtimin të enjten pas fitores së mundimshme ndaj Taylor Fritz 3:2 në sete.

36-vjeçari tha se nuk është i sigurt për pjesëmarrjen e tij në turne.

“Nuk mund të jap një përgjigje të qartë sepse nëse të përgjigjem qartë dhe nesër ndodh tjetër gjë, do të jem gënjeshtar”, tha Nadal.