Nadal eliminohet në raundin e parë të Roland Garros - Gazeta Express
string(51) "nadal-eliminohet-ne-raundin-e-pare-te-roland-garros"

Nadal eliminohet në raundin e parë të Roland Garros

Sporte tjera

Gazeta Express

27/05/2024 19:41

Rafael Nadal u mposht në raundin e parë të Roland Garros për herë të parë në karrierën e tij.

Spanjolli u mund t nga gjermani Alexander Zverev me rezultatet 6:3, 7:6, 6:3.

Lexo Edhe:

Nadal ka fituar 14 herë Roland Garros dhe kjo është humbja e tij e katërt në këtë turne. Ai aktualisht mbanë rekordin me 112 fitore dhe katër humbje në karrierën e tij në Roland Garros.

Për spanjollin, ky mund të jetë Roland Garros i fundit në karrierën e tij.