Mundësit e rinj kosovarë i shpëtuan tërmetit në Turqi, i ndihmuan edhe njerëzit nën rrënoja - Gazeta Express
string(90) "mundesit-e-rinj-kosovare-i-shpetuan-termetit-ne-turqi-i-ndihmuan-edhe-njerezit-nen-rrenoja"

Sporte tjera

Gazeta Express

06/02/2023 14:38

Mundësit e rinj kosovarë i shpëtuan tërmetit në Turqi, i ndihmuan edhe njerëzit nën rrënoja

Sporte tjera

Gazeta Express

06/02/2023 14:38

Tërmeti i fuqishëm që e goditi sot Turqinë i ka përfshirë edhe disa sportistë kosovarë.

Më saktësisht, hoteli ku gjendej ekipi i të rinjve kosovarë të mundjes u dëmtua nga ky tërmet i tmerrshëm, shkruan “Gazeta Express”.

Lexo Edhe:

Por, fatmirësisht, mundësit kosovarë i shpëtuan më së keqes dhe Federata e Mundjes e Kosovës ka dalë me një njoftim, përmes së cilit tregon se mundësit kosovarë janë shëndosh e mirë dhe se kanë treguar madje edhe heroizëm, duke ju ndihmuar njerëzve nën gërmadha.

Paraprakisht, edhe Komiteti Olimpik i Kosovës njoftoi për këtë rast, duke treguar se ekipi i mundjes kosovare është mirë dhe se është nisur për në Kosovë.

Më poshtë mund ta lexoni njoftimin e lëshuar nga Federata e Mundjes së Kosovës. /Gazeta Express/