Megjithatë, koha e Eda Zeqirit nuk mjafton për t'u kualifikuar në finale - Gazeta Express

Megjithatë, koha e Eda Zeqirit nuk mjafton për t’u kualifikuar në finale

Sporte tjera

Gazeta Express

25/07/2021 14:47

Notarja 16-vjeçare nga Kosova, Eda Zeqiri ka dalë e para në grupin e saj në 400 metra stil të lirë në Lojërat Olimpike “Tokyo 2020”.

Ajo arriti ta përfundonte garën me kohë 4:38.02, me 0.90 sekonda më shpejt se vendi i dytë, shkruan Gazeta Express.

Lexo Edhe:

Megjithatë, koha e saj e regjistruar nuk mjaftoi për t’u kualifikuar në finale.

Grupi ku bëri pjesë Eda Zeqiri ishte më i dobëti dhe fatkeqësisht ajo nuk ka arritur të sigurojë vendin në finale të kësaj discipline. /Gazeta Express/